Інша мова – це інше бачення життя

                                                                       «Знання однієї мови дозволяє увійти в 

                                                                        коридор життя, знання двох мов  -         

                                                                        відкриває вам усі двері у цьому

                                                                        коридорі.» (Френс Сміт)

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення. Інтерес до вивчення мов традиційно великий, бо, перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо сказати,що той, хто володіє мовами, володіє світом. Загалом людина, яка володіє мовами, - різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового, вільніша та більш впевнена в спілкуванні з людьми. Зовсім недавно вчені з Лондонського університету шляхом проведення великого статистичного та наукового дослідження прийшли до висновку, що люди, які вчать іноземні мови,мають більш гнучке та оригінальне мислення. Цей висновок базується на тому, що вчені науковим шляхом підтвердили прямий зв’язок між активністю сірої речовини та знанням кількох мов. Недарма, практично всі відомі особистості були поліглотами. Першим із відомих був цар Понта Митридат VI Євпатор, який володів 22 мовами. Найвидатнішим поліглотом був син теслі, який став кардиналом та хранителем Вавилонської бібліотеки, Джузеппе Меццофанті (18-19 ст.), який розмовляв 60 мовами, а перекладав зі 114 мов. У ті ж часи жив датський професор та мовознавець Расмус Крістіан Раск, який міг спілкуватися 230 мовами! Вражає, чи не так? Ми, українці, теж маємо приклад для наслідування: відомий поет Іван Франко, чий рік ми відзначаємо зараз, володів 16 мовами!  

Стара приказка говорить: »Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина.» Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось свого, чогось нового.

 Англійська мова – це офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету та техніки, науки і мистецтв. 80 % ділового мовного простору займає саме вона. Кожен з нас все частіше стикається з нею у спілкуванні з партнерами по роботі і на відпочинку. Англійська мова використовується при заповненні анкет, складання резюме, у діловому та приватному листуванні. Володіння англійською мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність. Нині її вивчають у дитячих садках, школах, вузах. А в деяких країнах навіть математика та деякі інші предмети шкільної програми викладаються англійською мовою.

Саме тому, восени 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. Це рішення ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним з пріоритетів стратегії розвитку.

Освітня ініціатива Go Global означає популяризацію вивчення англійської мови і складається з наступних блоків:

  • Multilingual UA – видання законодавчих актів з метою впровадження в українську освіту європейських стандартів;
  • Lingua GOV – проведення оцінки рівня володіння англійською мовою держслужбовців;
  • Welcome Ukraine – план залучення носіїв англійської мови в Україну для навчання українців.

Петро Порошенко звернув увагу на те, що саме низький рівень володіння англійською мовою не дозволяє громадянам України вільно інтегруватися в європейське суспільство, створює перешкоду на шляху до отримання необхідної інформації, доступу до англомовних наукових досліджень.

Перш за все, рік англійської мови в Україні потрібен для того, щоб звернути увагу на зовнішній світ, не закриватись в нашій країні. Недаремно говорять, що з вивченням нової мови людина формує особливийсвітогляд.

Англійська є однією з державних мов ЄС і найпоширенішою мовою світу, тому логічно, що рік іноземної мови повинен бути саме роком англійської мови.

Аргументуючи своє рішення щодо того, що 2016 рік оголошено роком англійської мови, Президент нашої країни навів факт, що Україна знаходиться серед країн з одним з найнижчих рівнів знання англійської мови. Відповідно до індексу володіння англійською мовою (EF EPI), Україна - на 44 місці серед 63 країн, що відповідає низькому рівню. Згідно даного рейтингу, найкраще англійською мовою володіють у 7 європейських країнах: Данії, Нідерландах, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Польщі та Австрії.

Викладачі англійської мови Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів беруть активну участь у програмі «Вчителі англійської мови – агенти змін».

Маючи на меті виховати конкурентоспроможних громадян України, в школі проводяться предметні тижні, конкурси, олімпіади; на уроках розбираються ситуації, наближені до реального життя; заохочується самостійна робота, пошук англомовної інформації в Інтернеті та інших джерелах здобуття інформації. В багатьох класах навчання проводиться за автентичними підручниками. Учні розробляють власні презентації та проекти іноземною мовою, деякі листуються зі своїми закордонними однолітками англійською. Нещодавно на високому європейському рівні був проведений майстер-клас для педагогів району щодо підготовки до здачі ЗНО з англійської мови та продемонстрована робота вчителів та учнів школи щодо реалізації Регіональної програми щодо вивчення іноземних мов.

Директор нашої школи Бачинська Н.А. отримала сертифікат Британської Ради як результат високої оцінки участі педагога в апробації підручника з англійської мови.

Ми пишаємося тим, що наші учні постійно здобувають призові місця на олімпіадах, багато наших випускників пов’язали своє життя з англійською мовою і працюють в різних країнах світу.

Влітку на базі нашої школи працюватиме мовний табір, де в ігровій формі діти матимуть змогу перетворитись на туристів і розібрати поведінку в різних життєвих ситуаціях.

Велика увага, яка приділяється вивченню англійської мови в Заставнівській ЗОШ, має метою виведення школи на міжнародний рівень шляхом співробітництва та партнерства даного навчального закладу зі школами англомовних країн, обмін учнями та їх залучення до міжнародних молодіжних організацій.

Вивчення будь-якої іноземної мови розкриває перед нами нові можливості, робить багатшим наш духовний світ. Володіючи іноземною мовою людина автоматично переходить на вищий соціальний ступінь.

Оскільки ми хочемо бачити Україну рівноправною європейською державою, робота вчителів тісно переплітається зі святкуванням 25-річчя незалежності України. В нашій школі буде проведено 25 заходів, присвячених цій знаменній події, і вчителі англійської мови разом з учнями намагатимуться довести, що наша країна достойна зайняти своє почесне місце серед інших європейських держав.

EVERYONE SHOULD KNOW ENGLISH!

 

Вчитель англійської мови

Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                                                   Романишина  С.В.

 

Відкриття року англійської мови

Звучить музика

В1 – Dear ladies and gentlemen! We are glad to welcome you here. It’s so cool to see so many intelligent, smart and beautiful faces!

B2 – Dear boys and girls! You are the future of Ukraine and we hope that this future will be happy and peaceful.

В1 – Сьогодні свято – віра у майбутнє.

        Сьогодні свято, ніби вранішня зоря,

        Яка вогнем засяє променистим,

        Бо знань зерном живе уся земля!Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

В2 - Лунає музика – для вас!

         В садах розквітло все – для вас!

         І сонця промінь – теж для вас!

         Сьогодні свято це – для вас!

Звучить музика

B1 - If you know one language. you can enter the corridor of life. If you know two – all doors in this corridor are open for you. These words of Franc Smith can be our motto.

B2 - Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами та обробка величезних обсягів інформації набуває все більшого значення.

B1 - Bосени 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні.

B2 - Це рішення ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним з пріоритетів стратегії розвитку.

B1 – If speaking about the English language we cannot but mention the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.

B2 – Everybody knows that it consists of four parts, each of them has its own customs, traditions, symbols, famous people and sights.

B1 – We would like you to enjoy the performance of  Kadubivtsi school which will bring England closer to you.

B2 - Загалом людина, яка володіє мовами, - різнобічно розвинута особистість, володіє кращими здібностями до вивчення нового, вільніша та більш впевнена в спілкуванні з людьми.

B1 - Зовсім недавно вчені з Лондонського університету шляхом проведення великого статистичного та наукового дослідження прийшли до висновку, що люди, які вчать іноземні мови, мають більш гнучке та оригінальне мислення. Цей висновок базується на тому, що вчені науковим шляхом підтвердили прямий зв’язок між активністю сірої речовини та знанням кількох мов. Недарма, практично всі відомі особистості були поліглотами.

B2 - Першим із відомих був цар Понта Митридат VI Євпатор, який володів 22 мовами. Найвидатнішим поліглотом був син теслі, який став кардиналом та хранителем Вавилонської бібліотеки, Джузеппе Меццофанті (18-19 ст.), який розмовляв 60 мовами, а перекладав зі 114 мов.

B1 - У ті ж часи жив датський професор та мовознавець Расмус Крістіан Раск, який міг спілкуватися 230 мовами! Вражає, чи не так?

В2 –We, Ukrainians, also have an example to follow: a famous poet Ivan Franko can communicate in 116 languages! 

B1 –It’s really amazing! By the way, Daryna, if you hear the words : Ben Nevis, Highlands, Loch Ness, kilt – what do you think of?

B2 – Of course, it’s Scotland! The most mysterious and magic part of the UK!

B1 – You are right! And our schoolmates from Zastavna school will prove it.

B1 –An old proverb says: »How many languages you know, so many times you are a man» because every language is the key that opens doors to something interesting and new.

B2 – English is the official language of international business and trade, the Internet and technique, science and art.

B1 - It takes  80 %of business language area . Everybody has to use it more often in business partnership and at holidays nowadays.

B2 – Do you know, Roma, if you speak English in Wales, not everyone will understand you?

B1 – Really? But why?

B2 – Let’s listen to the guys from gymnasia, they will explain everything.

B1 - Англійська мова використовується при заповненні анкет, складання резюме, у діловому та приватному листуванні. Володіння англійською мовою – вже не дивовижна навичка, а необхідність.

B2 - Нині її вивчають у дитячих садках, школах, вузах. А в деяких країнах навіть математика та деякі інші предмети шкільної програми викладаються англійською мовою.

B1 – Daryna, would you like to study, for example, geography in English?

B2 – Of course, I’d like to. Moreover, I am sure it will be of great help for me.

B1 – What for? Are you dreaming of visiting England?

B2 – Not exactly, I’d better visit Ulster.

B1 – Ulster? You mean Northern Ireland?

B2 – Yes, my favourite colour is green, my favourite plant is shamrock and I am really into Irish dances.

B1 –OK, you have a chance to meet something Irish here, in this hall together with students from Kosrtryzhivka and Horyshni Sherivtsi.

B1 -Справді , фортуна не всім посміхається,

      Є у житті лиш єдиний гарант,

      Не продається і не купується

      Добре імя, любов і талант.

В-2 - Бажаємо злетів і нових висот,

        Щоб труднощі зникли навіки.

        Побільше вам державних нагород

        І щастя хай плине мов синьоокі ріки!

В1 – З вами були ведучі – учні Заставнівської загальноосвітньої школи і-ііі ступенів Семенюк Дарина

В2 – та Пошкус Роман.

Флешмоб

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

Захід щодо 2016 – Року англійської мови в Заставнівському районі

 

 

ЗАСІДАННЯ РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ'ЄДНАННЯ

ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

НА БАЗІ ЗАСТАВНІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТ.

 

  •  
  • 5

 Засідання районного методичного об'єднання вчителів англійської мови на базі Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

«Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина /Аs many languages you know, as many times you are a human being/» - саме таким ідейним лозунгом 24 листопада Заставнівська ЗОШ І-ІІІ ст. радо зустрічала гостей – учасників районного методичного об'єднання вчителів англійської мови з проблеми «Принципи та шляхи подолання труднощів при підготовці до ДПА та ЗНО з англійської мови.»

 

Засідання районного методичного об'єднання вчителів англійської мови на базі Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

В ході семінару вчителі відвідали урок (майстер-клас) англійської мови у 11 класі, який підготувала та провела – Романишина Світлана В'ячеславівна, вчитель Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник методоб'єднання вчителів англійської мови, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Урок був присвячений підготовці до ДПА та ЗНО, тож учасники семінару мали чудову нагоду в практичному розрізі побачити поетапну підготовку учнів до виконання типових завдань крізь призму співпраці вчителя та учнів на уроці.

 

  Засідання районного методичного об'єднання вчителів англійської мови на базі Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Незабутні враження переповнювали присутніх після відвідування англомовного виховного заходу – «День Шотландії», який підготувала та провела з учнями 7-8 класів директор Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель англійської мови, спеціаліст І категорії – Бачинська Надія Анатоліївна. Школярі приємно дивували розмаїттям та презентацією лінгвокраїнознавчого матеріалу, феєрією запальних шотландських танців, чарівним співом та витонченим декламуванням віршів Роберта Бернса. Зокрема, частували гостей справжнісінькими шотландськими солодощами та дарували на згадку емблеми-символи зі словами «Nemo me impune lacesset», що в перекладі з латинської означає «Нікому не вдасться образити мене безкарно».

На засіданні круглого столу учасники семінару активно обговорювали основні принципи діяльнісного підходу щодо підготовки учнів до ДПА та ЗНО, ділилися враженнями від побаченого і почутого на дивовижному виховному заході «День Шотландії». На завершення семінару методистом РМК відділу освіти Заставнівської РДА – Пазюк Зоряною Михайлівною були підведені підсумки, прийняті методичні рекомендації, а всім учасникам висловлена подяка.